Ergenekon ve Bir Minik Anı

0 Paylaşım
0
0
0

Sabaha karşı gözaltılarının ilki yaşanıyor.

Bağımsız Cumhuriyet Partisi(BCP) Genel Sekreteriyim.

BCP’nin Pusula Dergisi’nin yayına hazırlanmasına da katkıda bulunuyorum.

Işıklarda uyusun, kurucularımızdan, Genel Başkanımız Mümtaz Soysal’ın yakın arkadaşı ve gönüllü danışmanı, Genel Başkan Yardımcımız, partililerin  değerli abisi… Engin Aydın  gözaltına alınanlardan…

Sabah haberleriyle “operasyon”u, sonradan  anlaşılan ve gerçek adıyla “kumpas”ı duyup  “ERGENEKON” adıyla anıldığını görünce, hazırlığı biten derginin orta sayfasında küçük bir boşluk yaratıp oraya, yaklaşık şu anlamda bir notu yazmıştım.

“Cumhuriyetçi yurtseverlere yönelik operasyona bir de  “Ergenekon” adı verilmiş. Bu operasyon aynı zamanda Türklüğü ve Türk Tarihini aşağılama amacı gütmektedir.

Çünkü, “Ergenekon Destanı” Türk Tarihinin tutsaklıktan kurtuluş ve özgürleşme sürecini anlatır.

Yeniden tutsaklaştırmaya “Ergenekon” adı verilmesi bilinçli bir aşağılamadır.

Bunu unutmayız.”

Şimdi, birçok sivil-asker aydını tutsaklaştıran, özellikle ulusal orduyu çökertmeyi hedefleyen, bir işbirlikçi terör örgütünün Cumhuriyetin en önemli siyasal, yönetsel, yargısal, askersel…yetki ve görev yerlerine yerleştirilmesine ortam hazırlayan “kumpas”ı çökerten yargı kararı bizi de doğruladı.

Bireysel ve kamusal olarak verdiği ulusal ölçekteki zararların ortadan  kaldırılması uzun yıllar alacak, verdiği acılar kolayca dinmeyecek görünüyor.

Ancak bir şey daha görünüyor. Bu Cumhuriyet, kendisine düşman işbirlikçi iktidarlara, kökü dışarda örgütlere karşı direniş yeteneğini ve maya sağlamlığını bir kez daha kanıtlamıştır.

Yaşasın laik, demokratik Cumhuriyet.

Yaşasın demokrasi.

Yaşasın Türk Ulusu…

0 Paylaşım
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Allah’ın Sopası

İzmir marşından rahatsız olan Konyaspor kulüp başkanı olan zat, ByLock kullandığı iddiasıyla göz altına alınmış, sonrasında ise bilinmeyecek…

Hayat Bayram Olsun

Hafta sonunda bir gün ara ile iki bayramı bir arada kutlayacağız. Herkesin ama herkesin Zafer bayramını ve Kurban…

Poşet Üzerinden Muhalefet

Konuyu daha iyi anlatabilmek için önce bir fıkrayı aktarayım… Konunun başlığını görünce benim de poşet üzerinden muhalif bir…
Adım Adım Eyalet!

Adım Adım Eyalet!

90lı yıllarda en önemli seçim vaadi sizi il yapacağım idi. 1999 da Bafra’da iken sanırım ilk izlediğim mitinglerdi…