Kahve Falı

Okuma Süresi: 2 dk.

Ayy bacım neyse halimiz binbir renkle çıksın falimiz. Dans eden iki böcük görüyorum. Uğur böcüğü mü o öyle? Vallaha bak benekli benekli. Bu demek oluyor ki; sağlıklı günler peşini kovalayıp aşka aşk, paraya para demeyeceksin. Amma velakin önce kafandaki mide bulantılarını bir kenara atıp bir bardak su iç derim. Tazele şu vücudunu, ruhunu.

Aaa o da ne? Anam-babam-bacım gadaşım bir tablo görüyorum hastanenin içinde.

Gerçeküstücü mü desem, kübist mi desem yok yok bu başka bir şey. Aman burası çalıştığın hastane olsa gerek. Bu tablonun içinde yıpranmışsın sen be güzelim. Seni hasta hasta mı çalıştırıyorlar kuzum? Vah vah… Sağlık kuruluşlarında sağlıksız, iş yapamayacak hale gelmiş artık. Hiii bu kim tanıdık biri sanırım… Bir baskıdır, bir şeytanlıktır mobbing seziyorum. Bu nasıl bir yer böyle ayol? Aklında bulunsun söyleyeceklerim bu bir adli suçtur. Türk Ceza Kanunu’nun 105. Maddesinde “Bir kimseyi cinsel amaçla taciz eden kişi hakkında mağdurun şikayeti üzerine üç aydan iki yıla kadar hapis cezası var. Pühhh bu nasıl rezalettir bir de para cezası varmış bunun. Ne kadar onur kırıcı!

Oy oyy oyy bir kuş gördüm sanki. Haber var sana haber. Bu haberin içinde bir akım var akım böyle elektrikli melektrikli. Kadınlar ayağa kalkmış, yanında destekçileri güzel yürekli adamlar. Helal olsun be! Ayy bi su getirin bana. Ne mi oldu?

Anlatayım hemen, görüyorum bak bak hemen şurada, he sok gözünü sok sok. Balkondan kafana izmarit düşüyor sankiii. Yanıyor saçın başın. İyi misiniz siz? Yakında saksı da düşer kafamıza. O da ne? Bir adam var evinin içine tükürmüş. Felaket felaket. Nerede yaşıyorsun abim sen?

Memleketin içine bir de sen tükür. Film çekiyoruz sanki burada. Tabi tabi Avrupa sonra bizi neden kıskanıyor. Pehh… Memleket aşkı bu, önce temiz tutacaksın. Mahalleni temiz tut gadaşım. Her taraftan gasp edilmiş hanen karışık bacım. Uuyy yoruldum vallahi. Su getir kızzz perişan oldum burada.

Hanende başka böcükler de var. Zehirli mi zehirli gadaşım. Bak bununla ilgili haberleri takip etmeni tavsiye ederim. Bu nasıl bir fal?! Vallahi nevrim döndü. İki güzel şey daha söyleyip kapatıyorum falı. Yemyeşil bir diyar görüyorum eğer ki sesini çıkartırsan. Eğer ki doğana sahip çıkarsan. Haklısın aç ayı oynamaz. Aç ayı nasıl ses çıkarsın.

Unutmadan çocuklarına sahip çık herkese inanmasınlar öyle. Dün verilen öğütler bugün de geçerlidir öyle değil mi. Sıradakiii… Senin tabak açılmıyor canım, bütün dileklerin kabul olacak.

Bak hala burada duruyorsun, falcılara paranı kaptırma e güzel kızım. Bana da bir sade kahve lütfen. Güzel sohbetleriniz olsun.

Yanıtla

Your email address will not be published.