Biz Bu Oyunu Bozarız!

Okuma Süresi: 1 dk.

Kerim Korcan’ın mahpushane anılarından esinlenerek yazdığı hikayelerden derlenmiş bir kitaptır “Tatar Ramazan”

Öykü asıl ününü , yönetmen Melik Gülgen’in yaptığı baş rolünü Kadir İnanır’ın oynadığı “Tatar Ramazan”filmi ile yapmıştır filmin senaryosu da yönetmen Melik Gülgen’e aittir.

2.Dünya savaşı yıllarında Anadolu’nun değişik hapishanelerinde sürgünden sürgüne giden yiğit bir Anadolu delikanlısının haksızlıklara ve yolsuzluklara karşı onurlu direnişini anlatır.

Mahpushane ağasının idare ile işbirliği yaparak kurdukları kirli düzen sayesinde yoksul ve biçare mahkumlara zindanı kara zindan haline getirmektedirler.

Tatar Ramazan adı ile maruf bozkır delikanlısı gittiği her mahpushanede bu kirli ilişki çarkını bozmaya çalışır.

-Reklam-

Filmi defalarca izlemişimdir, hala televizyonda rast gelirsem heyecanla yeniden seyrederim.

Filmin unutulmaz repliklerinden en hoşuma giden Tatar Ramazan’ın dam ağası Abdurrahman Çavuş ile mahpushane bahçesinde yaptığı bıçaklı düelloda haykırdığı “BEN BU OYUNU BOZARIM” repliğidir.

Evet..! Tatar Ramazan idare ile işbirliği yaparak garip mahkumları sömüren Abdurrahman Çavuş’u alt eder ve “OYUNU BOZAR”

Saray soytarısının dün akşam gümrükten mal kaçırırcasına açıkladığı erken seçim kararı daha aradan 24 saat geçmeden haşmetmeab tarafından meclise danışılmadan 24 Haziran 2018 olarak açıklandı.

Evet..!

-Reklam-

Tüm toplumsal muhalefetin,ezilen işçinin,köylünün,dar gelirli memurun,küçük esnafın bir ağızdan haykırma zamanı şimdi

“B İ Z – B U – O Y U N U – B O Z A R I Z”

Yanıtla

Your email address will not be published.

Follow Us