Halktan Daha mı Akıllısınız?

Okuma Süresi: 2 dk.

Adam diyor ki; “Bu halk adam olmaz. Çünkü kendisi de seçtiği iktidar gibi ahlâksızdır. Yalancıdır. Sahtekârdır. Fırsatçıdır. Yalakadır. …”
Ben de diyorum ki; hastir ulan…!
Üstelik böyle suçlayanlar halktan daha sağduyulu, gerçekçi, akılcı da değil…
Çünkü; o halk yüz yıllardır bilim ve bilgisizlik kuşatması altında yaşatıldı.
Cumhuriyetle aldığı kısa süreli soluk yetmedi.
Üstüne emperyalizmle birlikte çullanan bir alçak, ahlâksız işbirlikçi sermaye, toprak ağası, bezirgân ve ajanlaştırılmış cemaat/tarikatlarla kuşatıldı.
Cumhuriyetin ilk yıllarında yetişen aydınlanmacı azınlık kuşakların dişini tırnağına takıp çırpınışları yetmedi. Dahası, Köy Enstitülerini kapatarak, emperyalizmin ayarttığı bir azınlığın “çok partili demokrasi” adı altında başlattıkları süreç, tüy dikti.
Çünkü, o ayartılmış işbirlikçiler, sözde demokrasi numarasıyla, Cumhuriyetin zor koşullarda yapabildiği birikimleri, hem de kamu araçları ve olanaklarını kullanarak, yöneticileri, görevlileri, siyaset rantçıları eliyle kendi yandaşlarına peşkeş çekerek, en gerici ve alçak kesimleri besleyip palazlandırdılar. Örgütlediler. Cemaatları, tarikatları, camileri, kur’an kursları, imam-hatipleriyle yıllarca beyin yıkadılar.
Bugün de kuşatmaları, tüm iletişim araçlarıyla, daha ağır biçimde sürmekte…
En önemlisi, bilimsel bilgi ve becerilerden yoksun bırakılmış, üstüne yoksullaştırılmış geniş toplum kesimleri, örgütsüz de bırakılmışlarsa, gelecek kaygılarını, korkularını, çaresizliklerini ancak, sığınma yerleriyle aşabileceklerine inanır.
Olan da budur.
Bunun nesine kızıyorsunuz?
Siz çok mu akıllı, bilimsel ve ahlâklı davrandınız?
Bir zamanlar, kıytırık gençlik kümelenmelerini örgütlenme sanıp elinize geçirebildiğiniz bir kaç çakar almaz silahla devrim yapmaya soyunduğunuzda, karşınızdaki devletin/iktidarın en büyük emperyalist odağın “stratejik ortağı, NATO üyesi, özel yetiştirilmiş siyasal ve bürokratik kadrolardan oluşan, bağımsızlık, eşitlik, özgürlük, gerçek demokrasi ve sol düşmanı bir siyasal örgütlenme olduğunu düşünebildiniz mi?
Dünyanın en donatılmış işbirlikçi birkaç ordusundan birisiyle korunan bir işbirlikçi iktidar gücüyle karşı karşıya olduğunuzu akıl edebildiniz mi?
Ne oldu?
Kaç arkadaşınız öldürüldü kahpe kurşunlarla?
Kaçı alçaklığın yağlı iplerine kurban verildi?
Kaç bini işkence evlerinde ezildi?
Bilmiyor musunuz?
Nasıl unutursunuz?
Ve hala nasıl da, yurdunun topraklarına basmayan ayaklarla, kökü kendi toplumsal gerçeklerinden uzak başlarla halk aşağılaması yaparsınız?

Kendinizden başka kimseyi beğenmezsiniz…
Herkesi küçümser aşağılarsınız…

Siz nesiniz ulan?
Kimsiniz?
Kendinize gelin artık…
Yeter…!

-Reklam-

Yanıtla

Your email address will not be published.