CHP Bu Ülkenin Banisidir

Okuma Süresi: 1 dk.

CHP, Bir misyon partisidir,emperyalizmin yayılma politikası önüne ulusal direnmeyi bend yapmış bir bir direniş örgütüdür: Bu anlamda Çağdaş demokratik,laik Türkiye,nin temel taşını oluşturur. Kuruluşunun öğeleri, tarihsel diyalektiğe uymasa da bir ilki ifade etmektedir, bu manada Doğu toplumlarının da ateşleyici unsuru olmuştur.

Geldiğimiz noktada, karşı devrimci unsurların siyasal erki ele geçirmiş olmaları,toplumsal bir zafiyet yaratmamalıdır. Zira sosyolojide hiç bir zaman toplumsal değişimler geriye dönük işlemezler,zaman zaman kesintiler olsa bile değişim ve dönüşümler hep emek-özgürlük ekseni doğrultusuna paralel gelişmiştir.

Ülkemizde yaşanan son 20 yıllık, karşı devrimci işbirlikçi çetelerin iktidar oluşu, devrimci,demokrat güçleri yıldırmamalı. Bu gelişmeler diyalektik olarak sürecin doğru işlediğinin göstergesidir, Burada devrimci,demokrat örgütlenmelere düşen en önemli görev,sınıfsal çelişkinin derinleştirilip, Kitlelerin emek-özgürlük-demokrasi platformunda örgütlenmesini sağlamak olmalıdır.

CHP, kuruluşu itibari ile bir statüko manifestosuna bağlı kalmak zorundadır,bu manifesto Laik,demokratik,sosyal,hukuk devleti bağlamında KEMALİZM,in ilkeleriyle belirlenmiştir.

Bugün İşbirlikçi emperyalizmin uşağı siyasal iktidar CHP,ye rağmen iktidar olamayacağını,olsa bile muktedir olamayacağını bildiği için CHP,yi “yeni” CHP algısıyla dizayn etmeye çalışmaktadır.

Parti içindeki mütegallibe artığı parti oligarkları aracılığı ile CHP’yi STATÜKO sarmalından kurtarıp iktidar yapmayı söylemekteler, oysa herkesin özellikle de bu mütegallibe artıklarının şunu çok net bilmeleri gerekir.

CHP bir statükonun siyasal birlikteliğidir ve bu statüko CHP’nin olmazsa olmazıdır. CHP’nin statükoculuğunu iktidar olamamasında bir engel gibi göstermeye çalışanlar, kirli ellerinizi çekin CHP’den.

office 2019 satın al

Yanıtla

Your email address will not be published.