Uçurtmam Bataklıkta

Okuma Süresi: 1 dk.

Uçurtmayı vurmasınlar diye kartallar yüksek uçar. Çocuklarımızın hayallerini ve çocukluk hayallerimizi ebediyen korusun diye. Çocuklarımız, gençlerimiz ve kadınlarımız bataklıktayken hangi kartal pençeleriyle tutup uçurur yuvasına?

Evet, son zamanlarda maalesef ki konuşulan internet ağının örümcekleşmiş hali. Para kazanmak uğruna feda edilen hatta anne ve babalarında çocukları üzerinden para kazanma arzusu. Hürriyet Gazetesi yazarlarından Fulya Soybaş’ın köşesindeki “Türkiye Bunu Konuşuyor” ve YouTube kanalını takip ettiğim, “Bugünde Bugün”ü hazırlayan güzel lakaplı Kaan Sezyum’a ve birçok gazeteciye teşekkürlerimi bir borç bilirim. Mevzu bahsi geçen OnlyFans ve benzeri sitelerden bahsediyorum.

Çok uzatmadan konuyla ilgili şahsen yaşadığım deneyimlerden bahsedeceğim.

Bir tanıdık tavsiyesi üzerine içlerine girdim. Önce yayınları izledim, bir süre sonra ben de yayın açmaya başladım. Bitirdiğim bölümün bana vermiş olduğu teorik yetkiye dayanarak bir uygulamaya başlamış oldum. Eşsiz bir fırsattı bu benim için. Her neyse.

Radyo kıvamında programlar, yüzümü göstermeden. Baktım yayına sadece çaldığım parçalara tutunan insanlar geldi. Sonrasında kendi sesimi verdim daha da açıldım yüzümü gösterdim. Sonra olay büyüdü iş ortağı oldum. Para kazanmaya başladım.

-Reklam-

Bu siteler insanları hipnoz edercesine içine çeker. Kimseye acımaz. Yahu eğlenecektik iki dakika. Eğlenemezsiniz çünkü, bir süre sonra sizi ifşa etmeye başlayacaktır beyninde damar kalmayan mahlûklar. Neyse ki benim başıma böyle bir şey gelmedi. Sesleri kaydettiler, videoları kaydettiler, uçkuruna düşkün başı bozuk insanlar her türlü oyunlarla bir çok kişinin canını yaktı, tehditler savurdular.

Bunlar yaşananlar, gerçekler. Kimileri hâlâ bu batakhanelerin içinde çıkamıyor. Peki ya intihar edenler? Şaka yapmıyorum.

Özellikle Covid-19 döneminde bu tarz yerler daha da doldu taştı. Ben ne mi yaptım? Paranın kölesi ve esiri olmadım. Birkaç iyi dost edindim ve hâlâ iletişim halindeyim. Bizler neler mi yaptık bu deli dolu sanal ortamda? Onu da bir sonraki yazımda sizlerle paylaşacağım. Berlin, Silivri, İstanbul, Kütahya, Konya ve birçok bölgedeki arkadaşlarıma selamlar olsun.

Uçurtmaları koruyun onlara dikkat edin.

O zaman bu yaz bir uçurtma şenliğine ne dersiniz? Rüzgârınız tatlı essin.

-Reklam-

1 Comment

Yanıtla

Your email address will not be published.

Follow Us