Gönülden Gönüle THM

Okuma Süresi: 1 dk.

Kaç oktavdır Anadolu’nun sesi? Yedi bölgenin ayrı ayrı hikayesi,hangi notadan dokunur yüreklere? Gece gündüz demeden yürünen yollar, dosta, kardeşe, analara, aşıklara, memlekete yazılan türküler… Kimileri derdini, kimileri mutluluğunu, kimileri ise düşlerini paylaşır gönülden gönüle.

Sazın efsunlu tınısı duyulur bir diyardan diğer diyarlara. Memleketin her köşesinde eşsiz ezgiler vardır.Bu diyarlardan birisi de Samsun’a en nezih yerlerinden biri olan “Yener Şahin Kültür Sanat ve Eğitim Derneği” ailesidir. Aile diyorum çünkü samimi,sıcak bir ortam var burada. Bunun en büyük nedenlerinden biri saygının, sevginin ve hoşgörünün olmasından kaynaklıdır.Ayrıca ruhumuzu dinlendirebildiğimiz bir yerdir burası.

Yaşadığımız coğrafyayı daha iyi anlamak ve özümsemek adına Türk Halk Müziĝi’ne gönül vermiş olan Yener Şahin hocamıza ve koroda bulunan büyüklerime teşekkürü bir borç bilirim. Özellikle biz gençlere bu kültürel mirasa sahip çıkmamıza ve THM’ni sevdirmeye teşfik ettiği, bilgi birikimiyle ve tecrübesiyle bizlere katkıda bulunduğu için Yener Şahin şefimize ayrıyetten teşekkür ederim.

Şu bir gerçek ki her yaştan insana hitap edebilmek hiç de kolay değildir.Müziĝin gücüyle insanlarla iletişim kurmaksa herkesin yapabileceği bir iş değildir.

Bir topluluğu organize etmek en ince ayrıntısına kadar bu işi titizlikle yapmaktan hiç bahsetmiyorum bile.

YKSED Başkanı olan Yener Şahin şefimizin yönetimiyle özenle hazırlanıp, aynı zamanda koromuzdaki değerli dostarımızın emeği ile vereceğimiz bu konser ücretsiz olmakla birlikte halka açıktır.Sizleri aramızda görmekten kıvanç duyarız.

Yener Şahin Kültür Sanat ve Eğitim Derneği
Türk Halk Müziği Korosu Konseri

Şef: YENER ŞAHİN

Tarih: 27 Mayıs 2024 Saat : 20.00
Yer: Mimar Sinan Mahallesi 178. Sokak no:14-16
Atakum Belediyesi Ata Sahne Atakum/SAMSUN
(Araştırma Hastanesi Atakum Ek Hizmet Binası Yanı)

1 Comment

  1. Bu kadar güzel anlatıma alkış tutmak yakışır bizlerede👏👏👏👏👏 aynen katılıyorum guzelim sana

Yanıtla

Your email address will not be published.