Eğitimci Dürüst ve Yansız Olmalı

Okuma Süresi: 1 dk.

Uzaktan eğitimin ilk gününde MEB’nın ders arası filminde A. Menderes’in idam ediliş belgeseli yayınlandı. Böylece 10-14 yaşlarındaki çocukların ruh sağlığı göz önüne alınmadı.

Amaç, bir mağduriyet öyküsü sunarak, DP ve ardıllarının muhalifi olan siyasal kesimleri çocuklara hedef göstermek, böylece “dindar ve kindar nesil” yetiştirme davasını da yaşama geçirmek kararlılığını göstermekti.

Emekli öğretmen Mehmet Akkayalı, bu yayını yapanların dürüst ve yansız davranmadıklarını eleştiriyor ve diyor ki; “Video temsiliydi. Mademki Adnan Menderes’i anlatacaksın, o zaman Tahkikat Komisyonunu, İspat Hakkını, Menderes’in metreslerini, 80 yaşında hapse atılan gazetecileri, bütün muhalif basının nasıl susturulduğunu, 6-7 Eylül olaylarını, Necip Fazıl’a ve karısına verilen muazzam paraları, “siz isterseniz hilafeti de getirirsiniz”leri, “Ben orduyu yedek subaylarla” da idare ederim”leri, 19’ların istifa nedenlerini, Kırşehir’in ilçe yapılmasını ve daha binlerce ayrıntıyı da anlatsanız ya! Menderes asıldığındahüngür hüngür ağlayan ben hiçbir zaman bu idamı onaylamadım, hâlâ da karşıyım. Ama bunlarınki sadece istismar.

Hadi kıçınız sıkıyorsa Nesimi’nin derisinin yüzülmesini, Hallac-ı Mansur’un parça parça edilmesini, Pir Sultan’ın, Şeyh Bedrettin’in idamlarını ve nedenlerini de gösterin, anlatın. Hadi Madımak’ın (videoları da var üstelik) nasıl ve neden yakıldığını, Kahramanmaraş’ta yüzden fazla kişiyi çoluk çocuk demeden katlettirenlerin şu anda milletvekili emekli maaşlarıyla nasıl keyif çattığını da gösterip anlatın.”

Haksız mı?

Yanıtla

Your email address will not be published.