Asılacaksan İngiliz İpi ile…

Okuma Süresi: 1 dk.

Osmanlıdan günümüze miras manalı ve manidar veciz sözlerdendir. Vecizenin özgün hali: “Asılacaksan İngiliz sicimi ile asıl, Basılacaksan Yunan dilberi ile basıl..” şeklindedir.

Yaş 60, dayandı bu yaştan sonra ne hakkımızda idam fermanı verir hakimler, ne de antropoza girmiş hormonlarım Yunan kızı ile fingirdemeye izin verir…

Yani anlayacağınız Osmanlı mirası vecizenin beni ilgilendiren bir boyutu yok şu saatten sonra, Benim derdim peşimden gelmesi muhtemel yoldaşlarımı aydınlatmak, karınca kararınca..!

Ne İngiliz sicimi gördüm bu yaşıma kadar,ne de Yunan dilberi hem-hal oldum. Ama devr-i iktidar döneminde ithal edilen sebzeler konusunda lisan üstü eğitim almış kadar bilgi sahibiyim.

Efendim,

Malumunuz siyonistler ve revizyonist masonlar ikide bir ekonomimize manipülasyon yapıp paramızın değeri ile oynuyorlar, domates,biber,balcan ,soğan fiyatları tokyo borsası altın fiyatlarına yaklaşıyor ya?

Başgan Hz iç talepleri dengelemek için bu temel gıdaların ithalatını gümrüksüz olarak serbest bıraktı, ehli iman tacir taifemiz de durumdan vazife çıkartıp -paramız elin keferelerine gitmesün deyu– islam ülkelerinden ithalat yaptılar,

Soğan; Mısır’dan
Patates: Suriye’den
Balcan; İran’dan
Fasile;Azerbaycan’dan
Sarımsak :Habeşistan’dan
Nohut-mercimek Afganistan’dan geliyor.

İşin tam burasında İngiliz siciminin önemi devreye giriyor dostlarr..!

İngiliz ipinin asıl sözü; İngiliz ipinin “kaliteli” olmasından dolayı söylenmemiştir… Longdrop denen asma şeklini İngilizler geliştirmiştir. longdrop sayesinde boyun kırılır ve ölüm ani olur. ve acısız bir ölüm olarak kabul edilir. bu yüzden ingiliz stili asılmak kötünün iyisidir. öbür türlü klasik asmada (shortdrop) iş uzun, ölüm zor…

Malum AVM tezgahları, çürümüş,kokuşmuş,eçiş-büçüş olmuş hiç bir kalite ve standartizasyondan geçmemiş -Allah günah yazmasın- zerzavatla dolu br de bizim insanımız mıncıklamaya meraklıdır sabahtan akşama zerzavatları okşamaktan sebzeler fırında pişmiş elma fosulu gibi pörsümüşler.

Demem o ki..!

İngiliz sicimine gösterilen önem ve hassasiyet zerzavat ithalatında da gösterilse ya, “Hayat-memat” sorunsalı”…bu.

Yanıtla

Your email address will not be published.