Son Kutsal Kitap Hangisidir?

Okuma Süresi: 2 dk.

Size bir soru son kutsal kitap hangisidir? Bir yandan düşünüp bir yandan yazıyı okumaya devam edin bakalım bulabilecek misiniz son kutsal kitap hangisidir?  Siz düşünün, cevabı ben birazdan vereceğim.

Nal-ı Şerif nedir? Nal-ı Şerif ya da ‘Nal-ı Saadet’, İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in sandaletidir. Müslümanlar için şerefli ve hürmetli bir yeri vardır. Orijinali Peygamber’in diğer Kutsal Emanetleri ile Topkapı Sarayı’nda korunmakta ve sergilenmektedir.

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, bir vaazında diyor ki: Ben diyor size Nal-ı Şerif yaptırıyorum diyor ve Nal-ı Şerif’in özelliklerini anlatıyor. Hastalıklara iyi gelir diyor, onu taşıyan ordu yenilmez diyor, içine koyduğun eşya çalınmaz diyor, içinde bulunan ev yanmaz diyor, diyor da diyor… Bunun için ne gerekiyor onu da söylüyor. Resmini yanında taşıman ve tam iman ve itikat gereklidir diyor. Bir de düşün resmi yanındayken bunlar oluyor tam orijinal ölçülerinde olursa neler olur neler diyor. Orijinal deri, kutusunda ve dışında faziletleri yazılı olunca maliyeti 130 TL bu nedenle isim yazdırmanız lazım diyor. 444 bilmem ne numarasını arayın diyor.

Sonra bir başkası ki bu adam üniversite mezunu avukat Ömer Tuğrul İnançer Cerrahi tarikatı lideri bu da diyor ki: Hamile kadının sokakta gezmesi uygun değildir. Hamileliği davul zurna ile ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır diyor.

Sonra bir başkası diyor ki: Bizim derneğin kumbarası ve dergisi evinizde olursa Peygamber efendimiz evinizi ziyaret eder diyor. Bir de tek kişiyle olmaz ki yahu diyor.

Sonra bir başkası “Caprice gold” pankartının önünde şeytanı döven adamı anlatıyor. Ben anlattığına takılmadım ama önünde durduğu ve reklamını yaptığına takıldım. Jet Fadıl mağdurlarına selam olsun.

Sonra bir başkasına canlı yayında vahiy geliyor ve titriyor. Bir gencin sorusuna cevap veriyor. İşte orda tantana kopuyor. Yok, canlı yayında vahiy gelir miymiş falan. O hocayı kıskanan diğerleri adamı sahte peygamber ilan ettiler. Bak sen şu işe…

Diyorum ya bunların hepsi kıskançlıktan, çekememezlikten geliyor.

Son kutsal kitap hangisidir? Sorusunun cevabı Medeniyet İrfan Hayır Refah Vakfı (MİHR) başkanı İskender Evrenosoğlu’nun yazdığı “Risalet Nurları” kitabıdır.  Kitabın önsözünde ““RİSALET NURLARI” benim için son derece değerli, Allah’ın büyük lutfu keremiyle yazdırdığı, sohbet niteliğinde bir kitaptır. 1976 senesinde yazdırılmaya başlanmıştır. Kitabın bir sır olarak saklanması emredildiği cihetle, 1986 senesine kadar kitabı kasamda muhafaza altına aldım.” Diyor ama içeri düşünce açıklamak zorunda kalıyor.

Son Kutsal kitabın ilk bölümde inen surelerden bahsediyor. İnzal suresinde onun (İskender Evrenosoğlu) gözyaşları nezdimizde kıymetlidir diyor.

Anlaşmazlık suresinde “onlara birliği ve beraberliği müjdele” diyor. “ Onlara aralarındaki anlaşmazlıkları halletmelerini söyle. Ayrı ayrı toplantı tertip et. Sonra Demirel, Erbakan, Türkeş ve Feyzioğlu kullarımızla toplan. Önce evvelden ittiba etmiş olan Zeki kulumuzu al. Sonra Tahsin ve Soner kullarımız ittiba edecekler. Erbakan da ittiba edecek. (1976) Artık rabbinizin katından aldığınız emirleri ifaya başlayınız” diyor. Allah güncel siyasete de sure yollamış bak gördün mü?

Durun hemen bana kızmayın adam “Allah’ın vahiy yoluyla ona yazdırdığı” son kitapta öyle yazıyor. Bu adam Amerika’ da ölmüş memleketi Bursa’da defnedilmiş. Cenazesine üç bin (3.000) kişi katılmış. Siz hala Saraya giden CHP’li kim diye tartışın. Şimdi düşünün bakalım “son kutsal kitap hangisidir”?

Son söz olsun. “Aldatıcılar sizi Allah ile aldatmasın”

Yanıtla

Your email address will not be published.