Rahmi Turan’ı Oyuna Getiren Kim?

0 Paylaşım
0
0
0

20 Kasım günü usta gazeteci Rahmi Turan Sözcü gazetesindeki köşesinde bir konuyu anlattı. Ve 2 gündür ülkenin tek gündem maddesi bu durum oldu. 50 yılı aşkın süredir gazeteci olan Rahmi Turan dedi ki: Saraydan bir istihbarat geldi.

İstihbarat şöyle: Önemli bir CHP’liyi Cumhurbaşkanı Erdoğan huzuruna çağırmış, önce memleket meselelerini konuşmuşlar sonra da sen ülke için değerlisin senin CHP genel başkanı olman lazım demiş. Hatta olman için ben sana yardımcı olurum demiş.”

İstihbarat bu şekilde olunca Rahmi Turan önemli olduğunu düşünmüş ve yazmış köşesinde. Dönem AKP’nin düşüşte olduğu dönem, ekonomik kriz ve işsizlik had safhada iken, EYT konusu hep gündemde iken, AKP çizgisinde 3 yeni parti kuruldu/kuruluyor iken ve ülke genelinde İmamoğlu rüzgarı varken Rahmi Turan’a bu istihbarat neden geldi.

Cevabı inanın ki çok basit; CHP’nin kendi kendini eritebilme özelliğini iyi bilen AKP genel başkanı bu durumdan faydalanmak istedi ve kolay yolu seçip kaybettikleri oyları geri toplamak için, gelecek dönem muhtemel Cumhurbaşkanı olan İmamoğlu’nun önünü kesebilmek için saraydan bilerek sızdırıldı bu haber.

Saray açıklama yaptı olayın aslı yokmuş dediğinizi duyar gibiyim. Zaten amaç sözüm ona CHP’nin başına ülkeye daha faydalı bir kişi geçirmek değil ki, amaç CHP’yi karıştırmak ve CHP kendi kendini yönetemiyor ki ülkeyi yönetebilsin demek. Amaca hizmet eden özel bir çalışmaydı bu.

Sayın genel başkan Kılıçdaroğlu’ nun bu sözü çok değerlidir. “Her Cumhuriyet Halk Partisi üyesi doğal genel başkan adayıdır.” Altına imzamı atarım ama şunu belirtmeden de yapamayacağım. Sarayın kapısına kadar gidip genel başkan olurum ama “engellerim var” diyerek AKP genel başkanından yardım dilenen bir zavallı Cumhuriyet Halk Partisinin bırakın genel başkanı olmasını üyesi bile olmamalıdır.

Konuyu saptırmayalım iki soru ile bitireyim.

  1. Rahmi Turan’ı oyuna getiren kim?
  2. AKP genel başkanı yanına çağırdığı zavallıya nasıl yardım edecek idi?

Günün sözü olsun. “Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir. Tekdirle uslanmayanın hakkı kötektir.”

0 Paylaşım
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Amerikan Askerleri Urfa’da

An itibarı ile AMERİKAN askerleri Urfa’da kamp kurmaya başlamışlardır…kutlu olsun. Bize de olayın şiirini yazmak düştü… -Amerika böyle…

Bedeli Ödenmiş Oyun

Tiyatro denince sanat dallarından bir tanesi akla gelir. Hemen düşünürüz bileti kaç liradır. Salon dolu mudur? Yer bulabilir…
Özgecan Aslan

Özgecan’dan Mektup Var

11 Şubat 2015 günü yirmi yaşında bir kız öldürüldü bu ülkede… Özgecan Aslan’ın annesi Songül Aslan o günü…

Kitty Genovese Sendromu

”1964 yılında New York şehrinde akşam üstü Kitty Genovese isimli bir kadın çokta ıssız olmayan bir caddede cinayete…
Gitti-Gider

Gitti-Gider

Annan Planına  “evet” derken, sözde Avrupa Birliğine gireceklerdi bizim çok bilmiş kuru kalabalık (!) aslında bir bardak suda koparılan…