İnsanlık Ölmüş Haydi Cenaze Namazına!

Okuma Süresi: 1 dk.

Ey ahali duydunuz mu? Az önce “Sela (sala)” okundu minarelerden “İnsanlık Ölmüş Haydi Cenaze Namazına!”

“Allâh için namaza, meyyit için duâya, insanlık niyetine uydum hazır olan imama”

***
Eğer insanlık öldüyse ancak bize de cenaze namazına gitmek düşer! Yunanistan’da Atina yakınlarında bir yangın çıktı ve içinde çocuklarında olduğu birçok insan öldü. Yok onlar için cenaze namazı kılalım demiyorum yanlış anlamayın. “YANANİSTAN” diye manşet atan alçak gazeteciler, “Oh olsun” diyen, “Ateşin Bol Olsun Yunanistan” diyen, “Ölü sayısı 150 olmadan sönmesin” diyen, “400 sene kalmayacağız ateşinizi söndürüp döneceğiz” diyen, “Tamamen yok olana kadar yan” diyen, “Atanızın memleketi yanıyor” diyen ve hiçbir şey demeyip komşumuzdaki acıya kayıtsız kalan “ölmüş insanlığın” cenaze namazını kılalım diyorum.

Nasıl bir insana döndü millet inanamaz haldeyim. Acının dini mi olur, dili mi olur ya da vatanı mı olur. “Eşref-i Mahlûkat (Yaratılmışların en şereflisi)” değil mi oradakiler? Oraya göçen kuş geçen ay senin evininin bahçesinde ötmedi mi? Orada yanan orman sadece Yunanlılar için mi oksijen üretiyor?

Nedir bu düşmanlık? Nedir bu vurdumduymazlık? Nasıl bir insanlık bu? Ben size cevabı vereyim “ölmüş insanlık” o nedenle vakit kaybetmeyin haydi cenaze namazına…

-Reklam-

***
Acın acımdır Yunanistan!

Yanıtla

Your email address will not be published.