Emine Hanımı Anlamaya Dair Bir Beyin Fırtınası

Okuma Süresi: 1 dk.

Özbakımı, bırak kadında, erkekte dahi önemseyen biriyimdir ve yaşamını, zevklerini önceleyerek şekillendiren insanlari nitelikli bulurum fakat buna hiç bana hitap etmese de bilinçli bir şekilde paspallığı tercih etmisler de dahildir.

Ancak dünyanin geçiciliğine vurgu yapan bir inanış biçiminin temsili örtüyü kafasına dolayıp nerdeyse altından elbise giyme azmindeki birinin kalkip bu demeci vermesi pek olmadı gibi.

Emine Erdoğan

Bu arada bu beyanın şöyle bi traji komiklik taşıma ihtimali de var; tecavüzcü çoskun ahlaksızlığında yaşıyor olsalar da kendi yaşamlarını hiç sorgulanamaz özgürlükte görüp, 40 yaşına gelmiş kadının ilişkilerinde ilkeli tavır sahibi olmasının kaşısında eziklik duyacak bir taşımayışlarını geçtim, evlilik nedeniyle olsa bile kadının bakire olmamasını onda suç görebilen erkeklerimiz vardır ve bunların içinde kendini modern kabul eden aydınlarımız da vardır.

Medeni insan değerlerinde insan kabul edilmelerini riske sokacak utançlık noktasında bir feodallik gösterdiklerinden habersizdirler. Böyle bir handikap taşıyor olabilir bu mevzu.

Yanıtla

Your email address will not be published.