CHP’de Üyeler İmza Kampanyası Başlattı!

Okuma Süresi: 1 dk.

Cumhuriyet Halk Partisinin üyeleri yaşanan gelişmelerle ilgili olarak imza kampanyası başlattı. “24 Haziran Seçim Sonuçları ve Parti İçi Tartışmalara Dair” başlıklı bir bildiriyle destek bekliyorlar.

“24 Haziran seçimleri ile yeni bir dönem başladı. Tek adam diktatörlüğü denilebilecek bir sistem geldi. Artık eski siyaset anlayışı ve örgütlenme yöntemleri ile mücadele etmek daha da zorlaştı. OHAL’i kaldırıp OHAL yetkileri ile donatılmış bir başkanlık rejimi geldi.

24 Haziran tüm başarılı stratejik hamlelere rağmen istenen sonucu ortaya çıkarmadı. Özellikle Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşü ile doruk noktasına taşıdığı demokrasi mücadelesi, İYİ Parti‘nin seçime girebilmesi için “görevlendirilen” milletvekilleri, sıfır baraj ve Millet İttifakı‘nın kurulması, HDP’nin mecliste olması noktasındaki irade beyanı, 100 bin imzaya destek verilmesi ve rakibi Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı adayı yapması gibi hamlelerle taçlandırdı.

….

SONUÇ;

-Reklam-

CHP içindeki bu koltuk kavgası rejim değişikliği yapan AKP’ye karşı mücadeleyi zayıflattığı gibi baskın bir yerel seçimde hüsranı da beraberinde getirecektir. Seçim günü akşamından itibaren Muharrem İnce’nin çıkışları tartışmalıdır. Yöntemi de etik değildir. Ancak “Değişim Zorunlu ve Kaçınılmaz”dır. Örgüt örgütlenmeden, birlik ve beraberlik sağlanmadan sen kalk ben oturayım mantığı yarardan çok zarar verir. Birlik ve beraberlik Hedeflerde olmalıdır…”

Devamını okumak ve destek olmak için tıklayabilirsiniz.

CHP’de İmza Kampanyası!

Yanıtla

Your email address will not be published.