CHP Bu Ülkenin “Olmazsa Olmazıdır”

CHP, Bir misyon partisidir,emperyalizmin yayılma politikası önüne ulusal direnmeyi bend yapmış bir bir direniş örgütüdür.

Bu anlamda Çağdaş, demokratik,laik Türkiye’nin temel taşını oluşturur.Kuruluşunun öğeleri, tarihsel diyalektiğe uymasa da bir ilki ifade etmektedir, bu manada Doğu toplumlarının da ateşleyici unsuru olmuştur.

..Geldiğimiz noktada, karşı devrimci unsurların siyasal erki ele geçirmiş olmaları,toplumsal bir zafiyet yaratmamalıdır.

Zira sosyolojide hiç bir zaman toplumsal değişimler geriye dönük işlemezler,zaman zaman kesintiler olsa bile değişim ve dönüşümler hep emek-özgürlük ekseni doğrultusuna paralel gelişmiştir.

Ülkemizde yaşanan son 20 yıllık, karşı devrimci işbirlikçi çetelerin iktidar oluşu, devrimci,demokrat güçleri yıldırmamalı

.Bu gelişmeler diyalektik olarak sürecin doğru işlediğinin göstergesidir, burada devrimci,demokrat örgütlenmelere düşen en önemli görev,sınıfsal çelişkinin derinleştirilip, Kitlelerin emek-özgürlük-demokrasi platformunda örgütlenmesini sağlamak olmalıdır.

CHP,kuruluşu itibari ile bir statüko manifestosuna bağlı kalmak zorundadır,bu manifesto Laik,demokratik,sosyal,hukuk devleti bağlamında KEMALİZM,in ilkeleriyle belirlenmiştir.

Bugün İşbirlikçi emperyalizmin uşağı siyasal iktidar CHP,ye rağmen iktidar olamayacağını ,olsa bile muktedir olamayacağını bildiği için CHP’yi “yeni” CHP algısıyla dizayn etmeye çalışmaktadır, parti içindeki mütegallibe artığı parti oligarklar aracılığı ile CHP’yi STATÜKO sarmalından kurtarıp iktidar yapmayı söylemekteler, oysa herkesin özellikle de bu mütegallibe artıklarının şunu çok net bilmeleri gerekir. CHP bir statükonun siyasal birlikteliğidir ve bu statüko CHP’nin olmazsa olmazıdır.

CHP’nin statükoculuğunu iktidar olamasın da bir engel gibi göstermeye çalışanlar,kirli ellerinizi çekin CHP, den.

Cemil Biçer
Samsun-Çarşamba'da 1957 yılında doğmuştur. İlköğrenimini Çarşamba'da, orta öğrenimini İstanbul'da tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Coğrafya Bölümü'nü bitirmiştir. Yurdun çeşitli yerlerinde öğretmenlik yapmış olan Biçer'in ‘‘Ülkem Avuçlarımda Saklı'' adlı yayınlanmış bir şiir kitabı bulunmaktadır. ‘‘Çarşamba Köprüsü'nde Rapsodi'' yazarın ikinci kitabıdır.

Bir cevap yazın