15 Temmuz Her Yönüyle Bir Utanç Günüdür

0 Paylaşım
0
0
0

 

Demokrasiye bir darbe yapılmaya çalışmış insanlık suçu işlenmiştir. Darbeler insanlık suçudur, bu nedenle 15 Temmuz bir utanç günüdür.

3 yıl geçmesine rağmen hala daha siyasi ayağı ortaya çıkarılmamış bir utanç günüdür.

FETÖ ile mücadele ediyorum diyenlerin siyasi ayağını ortaya çıkarmadan gerçek sorumlular yargılanmadan bu utançtan kurtulma şansları yoktur. Bu nedenle 15 Temmuz bir utanç günüdür.

Başına silah dayanan esir alınan komutan için de bir utanç günüdür çünkü hiçbir asker tutsak olmayı direnmeden teslim olmayı kendine yediremez ya ölür ya da saldırganı bertaraf eder bu ikisinden birisi olmadığı için o komutan adına da bir utanç günüdür.

Demokrasiyi geliştirmek hukukun üstünlüğünü sağlamak fırsatı varken kendi gücünü kendi anlayışını sivil bir darbe ile yerleştirmek isteyenler içinde bir utanç günüdür.

Çünkü demokrasi gün gelir bu yapılanları yine demokrasi içinde hukukun üstünlüğüne saygı duyarak hesabını sorar.

Bugüne kadar sorgulanmadığı için bir utanç günüdür.

Yıllardır F tipi örgütlenme diyerek toplumun dikkatini çekmeye çalışılmasına saygı duyarak, emperyalistlerin maşası din simsarı sümüklü ilkokul mezunu Fetullah’tan bir dünya lideri çıkaranlar karşısında buna karşılık yaşamıyla yaptıklarıyla fikirleriyle 100 yıldır yaşayan sonsuza kadar yaşayacak Atatürk’ü yurttaşına anlatamayan onun ilkelerini koruyup geliştiremeyenler içinde 15 Temmuz bir utanç günüdür.

On yıllardır devletin içinde yapılandığını söyleyenlere “Hocaefendi’ye saldırıyorsunuz haksızlık ediyorsunuz” diyenler içinde bir utanç günüdür.

Başta AKP iktidarı olmak üzere bugüne kadar gelen siyasi iktidarlar öğrencilerin yurt sorununu çözmeyerek FETÖ’nün kucağına, tarikatların kucağına, dış ülke ajanlarının cirit atmasına, imkan verdikleri için onlar için de bir utanç günüdür.

Yıllarca uyarmamıza rağmen: 2004 MGK kararını uygulamayanlar, 2007’de FETÖ’yü beraat ettirenler, 2010’da yargıyı FETÖ’ye teslim edenler için de bir utanç günüdür.

Kamer Genç’in şahsında tüm uyaranları linç etmeye kalkanlar için de bir utanç günüdür.

“Kutlu Doğum Hafta”sı yaparak 23 Nisan Ulusal Egemenliği sakatlamak isteyenlere teşne olanlar için de bir utanç günüdür.

Ankara’yı parsel parsel FETÖ’ye verdiniz diyenler ve FETÖ’ye verenlere hesap sor(a)madığınız için utanç duymalısınız.

15 Temmuz bir utanç günüdür öncesinde ve sonrasında yüzlerce şehit, binlerce insanın işinden gücünden edilmesi suçsuz yere birçok insanın cezaevlerinde yaşamını yitirmesine göz yumanlar içinde bir utanç günüdür.

Soruların çalınmasına, askere kumpas kurulmasına, kozmik odaya girilmesine izin verdiğiniz için utanmalısınız.

FETÖ terör örgütü için 15 Temmuz’u milat kabul edenler içinde bir utanç günüdür. Çünkü F tipinden başlayarak FETÖ diyenlere kadar herkes uyarırken sizin öngörüsüzlüğünüz ve aymazlığınız sonucunda; müslüman suç işlemez ön kabülünüzün neticesidir tüm bu yaşananlar.

Utanmalısınız.

Hadi oradan bu neyin bayramı kardeşim bal gibi bir utanç günüdür. Hala daha utanmıyor musunuz?

0 Paylaşım
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like
hukukun-ustunlugu

Üstünlerin Hukuku

Demokrasi ;uygarlık tarihinde insanoğlunun geliştirdiği en gelişmiş yönetim biçimidir-şimdilik- Ancak bu sürecin Evrensel ölçeklerde kabul edilmesi oldukça zorlu…
samsun-carsamba

Çarşamba Köprüsünde Rapsodi

Çarşamba’da öğretmenlik yaptığım yıllarda Ermeni soykırımı konusunda çok titiz davranırdım,öğrencilerim hatırlar. “Soykırım mavalının” Çarşamba için ayrı bir önemi…

Bize Can Veren İki Hece: Anne

Evlatların anne babadan, Anne babaların evlatlardan kaçtığı günleri yaşıyoruz. Her şeyi yapan, geliştiren,  İnsanlık yararına her şey üreten,…
suriyelicocuklar

Çeşitleme

Ülkemizdeki Suriyeli çocukların Kayıp Kuşak olmasını engelleyebilmek için mutlaka okula gitmeleri sağlanmalıdır. Yoksa uğraşacağımız sorunların büyüklüğü sıkıntılı boyutlara…

Umut Değişimle Yeşerir

CHP ‘ de kongre süreci takvimi başlıyor. İlk önce mahalle delegeleri seçimi olacak. Sonra ilçe kongreleri yapılacak.İl kongreleri…

“Boobquake” Meme Depremi

Yeryüzünde farklı yıllarda sayısız depremler meydana gelmiştir. Bu depremler insanların yaşamında büyük ve onarılmaz şekilde hasarlar bırakmıştır. İnsanoğlu…