Üç Korner Bir Penaltı

Okuma Süresi: 2 dk.

Mahalle maçlarının vazgeçilmez kurallarındandır 3 korner 1 penaltı.. Özellikle de benim gibi mahallenin obezitesi olup da çocukluğunuz kaleye geçirilmekle geçtiyse, kornere çeldiğiniz, tutamadığınız her top mahallenin 10 numarası tarafından size penaltı olarak geri dönecektir..

3 korner sonucu atılacak penaltıda da kaleye yine bu 10 numaramız geçer, ve penaltı kurtarma zevkinden de mahrum kalırsınız, ki bu kaleci değişimi “kaleci değişti 2 penaltı” ya yol açmasına rağmen, hiç kimseden de tepki çekmez, çünkü 10 numaramız bizim ilahımızdır…

Bu kural Evrensel futbol kurallarına uyumlu bir kural değildir, tümü ile yerel ve -bize özgüdür-,”biz” derken kastetmek istediğim ,son 15 yıl itibarı ile bizimde içinde bulunduğumuz ön Asya ve orta doğu ahalisidir.

* * * * * *

MADDE 90/5 Usulüne göre yürürlüğe konulmuş Milletler arası Antlaşmalar kanun hükmündedir. Bunlar hakkında Anayasaya aykırılık iddiası ile Anayasa Mahkemesine başvurulamaz. (Ek Cümle: 7.5.2004-5170/7 md.) Usulüne göre yürürlüğe konulmuş temel hak ve özgürlüklere ilişkin millet arası Antlaşmalar ile kanunların aynı konuda farklı hükümler içermesi nedeniyle çıkabilecek uyuşmazlıklarda Milletler arası Antlaşma hükümleri esas alınır.

* * * * *

Mahalle maçlarında uyguladığınız kurallar, oyun alanı arsanın topoğrafik yapısı ve yüzölçümü ile doğru orantılıdır nizamı sahalarda ve Evrensel kurallarının geçerli olduğu futbol maçlarında “mahalli kuralları kullanamazsınız …hele ki 1. lig takımı iddiasında iseniz.

* * * * * *

Üç korner,bir penaltı kuralı mahalle maçlarında hiçbir işe yaramayan kornere değer kazandırılma olayıdır. zira mahalle maçları, adı üzerinde mahalle aralarında oynandığı için, alan çok dardır. kaleye yaklaşık 2 metre olan köşe gönderinden kaleye etkili bi orta yapılması beklenemez. bu nedenle “lan biri bi işe yaramıyor bari üçü bir işe yarasın” mantığından yola çıkılarak uydurulmustur.

* * * * * *

Devlet yönetmek ciddi ve sorumluluk gerektiren bir görevdir, mahalle maçına külhanlığı ile dahil olmuş”10″ numaralı mahallenin kabadayısı afra-tafrası ile oynamaya kalkarsanız, önce Amerikan dolarına” kanat takıp kasanızı boşaltırlar sonra Surinam , Togo ve myanmar takımlarının bulunduğu klasman gurubunda oynatırlar maçlarınızı.

* * * * * *

Ezcümle: İç hukuk yollarının,uluslararası hukuk kuralları ile çelişki oluşturduğu zaman . uluslar arası hukuk hükümleri esas alınır” bunu hatırlatan üyesi bulunduğun veya üyesi olmak için 60 yıldır köçekler gibi raks ettiği devletler mektup yolladığı zaman “bu bizim iç işlerimizdir karışamazsın” demeyeceksin…

Son olarak bir de şu olur olmaz her yerde bilip bilmeden LOZAN bir zafer anlaşması değildir” demekten vazgeç, Senin, kerameti kendinden menkul tarihçin 46. maddeden raporlu Mısırlıoğlu bile kabul ediyor LOZAN antlaşmasının T.C’nin tapu senedi olduğunu.Eline SERV’İ verirler sonra.

* * * * * *

Hazır Devletlü bahçevan ile hemhal olmuşken Anayasa değişikliği konusunda 90. maddede küçük bir revizyon yapın da “uluslar arası hukuk hükümleri bizi bağlamaz” babında, Avrupalı kefereler de uğraşmasınlar bizimle.

office 365 satın al

Yanıtla

Your email address will not be published.