Oklokrasi

Cemil Biçer

Oklokrasi: Politik yozlaşmışlığın doğurduğu bir politik kirlenmişlik durumudur. Siyasetteki çıkar ilişkileri sebebi ile nitelikli insanların siyasetten uzaklaşmasıdır.

Oklaktik yapılanmada, politik karar alma sürecine ‘ayak takımı’ hakim olmaya başlamaktadır. Bu durum demokrasinin en bozulmuş halidir ve ‘oklokrasi’ olarak adlandırılmaktadır. yani politikaya yetersiz, yeteneksiz, bilgisiz ve etik değerleri zayıf kişiler topluluğunun hakim olması halidir ki, bu durum nitelikli insanların siyasetten uzaklaşmasına sebep olmaktadır.

Bir hayli iddialı ve acımasız bir giriş olduğunun farkındayım ama maalesef içinde bulunduğumuz durum bu. 60 Yaşımdan sonra aktif siyaset arenasında gladyatörlük yapmaya soyunmak sadece ve sadece YURT ve ULUS aşkımla açıklanabilir.

Bu yaşıma kadar kişisel hiç bir ikbal ve makam kompleksim olmadı sadece mesleki ve siyasal birikimlerimi ülkemdeki yozlaşmış patolojik ve kronikleşen OKLOKRASİ’nin DEMOKRASİ eksenine çekilmesi için politika yapmaya soyundum..

CHP içinde tüm olumsuz ve güç koşullar altında görev yapan dostlarıma saygı ve şükran duyuyorum 96 yıllık demokrasimizi OKLOKRASİ bataklığından çıkarıp, halkımızın, ana sütü kadar saf,temiz bir DEMOKRASİ ye kavuşması için CHP Çarşamba ilçe yönetim kurulu seçimlerini yapacağız..

Partili partisiz tüm yurtsever, özgür ve demokrasi sevdalısı halkımızın desteğini bekliyorum.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts

Akıldan Al Haberi

Dünyada Seksen milyar insan varsa , seksen milyar da düşünce vardı . Akıl,fikir,düşünce insanlara mahsustur.Diğer canlılarda pek rastlanmaz.Canlılar…
Süleyman Erkan
Oku

Özgörüş / Uzgörüş

Şu an benim, insanlığa, ulusuma, sınıfıma, kişisel beklentilerime büyük ölçüde denk düşen bir siyasal programı benimseyen ve yaşama…
Feyzi Coşkun
Oku