Oklokrasi

0 Paylaşım
0
0
0

Oklokrasi: Politik yozlaşmışlığın doğurduğu bir politik kirlenmişlik durumudur. Siyasetteki çıkar ilişkileri sebebi ile nitelikli insanların siyasetten uzaklaşmasıdır.

Oklaktik yapılanmada, politik karar alma sürecine ‘ayak takımı’ hakim olmaya başlamaktadır. Bu durum demokrasinin en bozulmuş halidir ve ‘oklokrasi’ olarak adlandırılmaktadır. yani politikaya yetersiz, yeteneksiz, bilgisiz ve etik değerleri zayıf kişiler topluluğunun hakim olması halidir ki, bu durum nitelikli insanların siyasetten uzaklaşmasına sebep olmaktadır.

Bir hayli iddialı ve acımasız bir giriş olduğunun farkındayım ama maalesef içinde bulunduğumuz durum bu. 60 Yaşımdan sonra aktif siyaset arenasında gladyatörlük yapmaya soyunmak sadece ve sadece YURT ve ULUS aşkımla açıklanabilir.

Bu yaşıma kadar kişisel hiç bir ikbal ve makam kompleksim olmadı sadece mesleki ve siyasal birikimlerimi ülkemdeki yozlaşmış patolojik ve kronikleşen OKLOKRASİ’nin DEMOKRASİ eksenine çekilmesi için politika yapmaya soyundum..

CHP içinde tüm olumsuz ve güç koşullar altında görev yapan dostlarıma saygı ve şükran duyuyorum 96 yıllık demokrasimizi OKLOKRASİ bataklığından çıkarıp, halkımızın, ana sütü kadar saf,temiz bir DEMOKRASİ ye kavuşması için CHP Çarşamba ilçe yönetim kurulu seçimlerini yapacağız..

Partili partisiz tüm yurtsever, özgür ve demokrasi sevdalısı halkımızın desteğini bekliyorum.

0 Paylaşım
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Kitty Genovese Sendromu

”1964 yılında New York şehrinde akşam üstü Kitty Genovese isimli bir kadın çokta ıssız olmayan bir caddede cinayete…
masses-of-people

Önemliler ve Değerliler

Bu ülkede, kimin önemli, kimin değerli ve kimin de hem değerli hem de önemli olduğunu belirlemek çok güç.…

Amerikan Askerleri Urfa’da

An itibarı ile AMERİKAN askerleri Urfa’da kamp kurmaya başlamışlardır…kutlu olsun. Bize de olayın şiirini yazmak düştü… -Amerika böyle…
sırada-ne-var-samsun-umut

Sırada Ne Var?

15 Yıldır sata-sata elde tesis bırakmadılar, sonra da “dikili bir ağaçları yoktu” diyerek, ortalıkta afra-tafra yapmadıkları yer bırakmadılar……

Allah’ın Sopası

İzmir marşından rahatsız olan Konyaspor kulüp başkanı olan zat, ByLock kullandığı iddiasıyla göz altına alınmış, sonrasında ise bilinmeyecek…