Lozan’ın Gizli Maddelerinde Madenler ve İsmet İnönü

Okuma Süresi: 2 dk.

Mühendis gözüyle hem de bir maden mühendisi gözüyle sizlere Lozan Antlaşmasının gizli maddelerini anlatacağım. 2001 yılında üniversitedeyken maden yatakları hocamız Almanya’ya bir sempozyuma gittiğinde hatırlı dostları yardımı ile kendi gözleri ile görmüş maddeleri. Bu hocamız çok prensipli olması nedeniyle ve (bizim bölümde her hoca tepegöz ile ders anlatırken bu Prof. power point ile ders anlatıyordu) teknolojiyi yakından takip etmesi nedeniyle dediklerini pür dikkat dinledik. Bu kadar başarılı bir hoca ise doğrudur dedik. Ne diyordu Prof, “yüzyıl boyunca yani 2023 yılına kadar stratejik madenler üretilemeyecek”. Bu stratejik madenler hangileri idi:

Petrol; Dünya hâkimiyetinin yakıtı, Bor; uçak sanayiinin yakıtı yani modern teknoloji, Altın; Dünyaya hakim olmak istiyorsan paran olacak, para için altının olacak ve Krematoryum; uzay mekiklerinin gövdesinden, yakıtına kadar her alanında kullanılan maden.

Doğru mu söylüyor yalan mı söylüyor ilk başta bilemiyorsun tabi ama açıkçası adam güven veriyor ve destekleyen kanıtları var. O dönem İzmir Bergama’da Ovacık Altın Madeni var ama işletilemiyor. Üstelik yabancı sahipleri olmasına rağmen işletilemiyor. Birde bizim Prof namazında niyazında bir adam, hatta bazı arkadaşlar sohbetlerine katılmış maklubeler, çiğ köfteler falan güzel sohbetler oluyormuş. Biz de inanıyoruz doğal olarak.

Tabi gizli maddeleri biz de araştırıyoruz bazıları var diyor, bazıları yok diyor. Bir bakıyorsun Krematoryum madeni İstanbul’da hem de çok eleştirdiğimiz “Kanal İstanbul” projesinin geçtiği güzergâhta damar tipi bir cevherleşme ile yatıyor. “Yalan yazan tarih utansın” deyip gidip bizde ilmine güvendiğimiz tarihçi hocamıza sorduk o da İsmet İnönü’nün ayak oyunları ile bunu imzalattığını söyledi.

Neyse ki “Aldanmayanlar” olarak her şeyin farkındayız.

-Reklam-

Yukarda yazdıklarım filmin özeti ben size oyuncularından bahsedeyim.

Prof                                       : FETÖ terör örgütü üyesi olmaktan üniversiteden atıldı.

İlmi güçlü tarihçi               : Fesli diye tanınan deli raporlu şaklaban.

Üretilemeyen Bor           : 1944 yılında İsmet İnönü tarafından büyük çoğunluğu devletleştirildi.

Üretilemeyen Petrol      : Batman’da Raman dağında yıllardır işletilmektedir.

-Reklam-

Üretilemeyen Altın         : Evet yabancılar işletemedi sonra Ovacık Altın Madeni yerli bir firmaya geçti iyi de üretim yaptı. Sahibi FETÖ’ nün kasası olduğu gerekçesi ile İngiltere’de. Şirket şimdi TMSF bünyesinde. Bende farklı bir altın madeninde çalışıyorum.

Krematoryum                   : Maden değil, cesetlerin yüksek sıcaklıkta yakıldığı yer.

İsmet İnönü                       : Kurtuluş Savaşı kahramanı ve Türkiye Cumhuriyetinin 2. Cumhurbaşkanı.

Fetullahçıların yıllar önce uydurduğu bir yalana bugünlerde hala daha inananlar var. Bir de Kurtuluş Savaşı kahramanlarını Amerikancı olmakla suçlayanlar var. Yazıklar olsun kahramanlarına sahip çıkmayanlara.

Başta önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü olmak üzere tüm kahramanlarımıza, şehit ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

-Reklam-

1 Comment

  1. YAZININ BİR YERİNDE ADAMIN “NAMAZINDA NİYAZINDA BİR HOCA” OLDUĞU BELİRTİLMİŞ .FAZLA SÖZE GEREK YOK.TÜRLÜ AHLAKSIZLIK ,ŞEREFSİZLİK VE İHANET BEKLENİR.

Yanıtla

Your email address will not be published.