Korona Günleri

Okuma Süresi: 1 dk.

Değerli okurlar 11 Marttan bu yana evdeyim. Bu sürede boş zamanlarda TV programları izliyor ve kitap okuyorum.

Özellikle iç politikada bence virüsten daha sakıncalı gördüğüm gelişmeler olmakta, hiç olmazsa böylesine hem ülkemizi hemde dünyayı kasıp kavuran bu bela tehlikesine karşı tüm siyasi partilerin bir araya gelerek topluma moral mesajı vermesi gerekirdi.

Üstelik yardım toplama konusundaki ayrımcı tutum insanların moralini bozmuştur. Dünyanın hangi demokratik ülkesinde böyle yangın varken günlük siyasi hesaplar yapılır, ancak bugün tarihi görevini yapmayanlar yarın bunun siyasi hesabını da verirler.

Bana göre bundan böyle hem ülkemizde hem de dünyada gelecekte gündem değişecek,kendi halkını mağdur eden iktidarlar değişecektir. Başta ABD olmak üzere vahşi kapitalizmin temsilcileri sınıfta kaldılar. Ortadoğu’da binlerce insanın ölümüne sebep olan ABD’nin sağlık sistemi bir ayda çökmüştür.

Afganlı, Iraklı ve Suriyeli savaşta öldürülen çocukların hesabını verecekler bir gün, bunu özellikle her ülkenin kendi halkları soracaktır.Gelecekte insan ve çevre odaklı bir politika izleneceğini ümit ediyorum, tabi ki gözü dönmüş vahşi emperyalistlere güven duymuyorum, ancak dünya insanları yüzyılın cehennemini yaşadılar, her türlü nükleer füzeyi yapıyorsun ancak bir maske ve eldiven için korsanlık yapmaya başladılar ne acı bir durum değil mi.

-Reklam-

İşte bu korona günlerinde boş durmayalım, dostluğun, arkadaşlığın kıymetini daha çok idrak ettik, evlerde boş durmayalım, okuyalım araştıralım, arazisi olanlar muhakkak üretim yapsınlar, en başta sağlık geliyor ancak gıda güvenliği de önemli, herkes çevresinde maddi yönden çok mağdur komşularına yardım etsin,bu günlerde geçecek bana göre 1919 koşullarından kötü değil yeter ki düşünce ayrılıklarını ön planda tutmayalım.

Bilelim ki bu virüs insan ayrımı yapmıyor,evet bu korona günlerinde herkes düşünsün nerede hata yaptık, gelecekte neler yapmalıyız,torunlarımıza nasıl bir dünya bırakmak istiyoruz, herkese sağlık ve esenlikler dilerim.

Yanıtla

Your email address will not be published.