Do Re Mi Es! (?)

Okuma Süresi: 2 dk.

Yazar: Kenan Koç

Tür:
Yayın Tarihi: 2018
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı:

Yazarın Diğer Eserleri: Asılı Kaldım Gözlerinde, Çığlıkların Valsi, Ya Hu ve Adem, Mana Aleminin Gücü

Daha önce; Asılı Kaldım Gözlerinde, Çığlıkların Valsi, Ya Hu ve Adem, Mana Aleminin Gücü adlı kitaplarını edebiyat dünyasına kazandıran yazarımız, keskin, sert ve değişik tarzı ile sosyal konularda, beşeri münasebet ve insan ilişkilerine ehemmiyet vererek sevgiyi ön plana çıkarmış ve özelliklere gençlere test edilmiş hayat anahtarları sunmuştur. Son iki eserinde ise tasavvufı ve felsefik dünyaya katkı sağlamıştır. Son eseri Do,Re,Mi… Es !( ? ) kitabı henüz piyasaya çıkmıştır.

“ Hay’dan gelen,Hu’ya gider “mısrasıyla başlıyor kitap . Giriş bölümünde ki yaratılış ile ilgili felsefi anlatım, çeşitli imgelerle derinleştikçe ve hele de şiirler ve mesellerle beslendikçe okuyucunu düşüncelerle dolu bir aleme taşımaktadır. Okur; anlatımları ve şiirlerdeki imgeleri çözmeye çalışırken bir anda kendisini bir öykünün içinde bulur. Giriş bölümünde açıklanan notaların felsefi anlamları sıralamasıyla, doğumdan itibaren bir insanın yaşam öyküsü anlatılmaya başlanmıştır artık.

Murat Bey’in metinleri üzerine kurulu değişik tarzda roman tadında bir yarı otobiyografik eser. Zaman içinde maziye dönüşlerle çocukluğa, ergenliğe, gençliğe , hayata dair sosyal içerikli hatıralarında kurguya dahili geniş bir ilgiyi beraberinde getirmektedir.

Toplumsal kuralları , örf ve ananeleri hep dikkate alarak ilerliyor kitaptaki satirlar.İlkeli, sevgi ve aşkı öne alan bir yolculukta ; gerek öyküler ve makalelerle hayata dair muşahadeler daha dikkatli okunmasina hizmet etmektedir.

-Reklam-

Bir takım hayata dair çeşitli sahalar için sunulan hazır hayat anahtarlarınin yanısıra sevda sõzleri ruhlarla teması sağlamaktadır. tasaffuvla içiçe geçmiştir kitap.

Ve gözyaslarinin akmasına engel olunamayacak bir finalle , ölümün yeniden diriliş olduğu vurucu cümlelerle anlatılmaktadır.

448 sahifeden oluşan bu kitapta, konu başlıkları ile örtüşen şiirlere, mizahi hicivlere yer verilmiştir. Herkes kendi ilgi alanına göre mutlaka nasiplenecek ve kendini satırlarda bulkacaktır.

Hayat, zaman değirmeninde insanı öğüttükçe, içindeki cevheri açığa çıkarır. Kişi, bu cevherin etrafını tecrübe denilen bilgilerle donatıp, kalem erbabının dili ile yazıya dönüştürerek gelecek kuşaklara aktarır.

Yanıtla

Your email address will not be published.