Cemil Kılıç Neden İhraç Edilmeli?

Okuma Süresi: 2 dk.

Cemil Kılıç Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda görev yapan bir din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni. Eğitim-İş Sendikası’nın il yöneticilerinden birisi. Atatürkçü, cumhuriyetçi, laik, İslam’ın devrimci karakterini öne çıkaran bir duruş sahibi, gerçeğin peşinden koşan bir güzel insan Cemil Kılıç ihraç ediliyor.

Neden ihraç ediliyor Cemil Kılıç? Aslında bu soruya verilecek olan yanıt ülkenin demokrasisini, eğitimini, gelişimini, çağdaşlığını gösterecek. Cemil Kılıç bir din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak işin kolayına kaçmamış, papağan gibi bilgi yüklememiş, öğrencilerine düşünmeyi, sorgulamayı, okumayı ve anlamayı anlatmış, öğretmiş birisi. Laik demokratik cumhuriyeti savunmuş, Atatürk ilkelerinin yılmaz savunucusu olmuş, tarikatlara, cemaatlere karşı durmuş, çoğunluğun yanında olmak yerine doğrunun, haklının, gerçeğin yanında durmaya çalışmış böylece zülfü yâre dokunmuş birisi. İhraç ederler tabii, etmeliler de aslında. Çünkü “En hakiki mürşit ilimdir, fendir” ilkesine bağlı kalarak öğretmenlik görevini yerine getirmeye çalışmış, hurafelerin peşine koşmamış, meczupların arkasına takılmamış, şeyhlerin şıhların savunucusu olmamış böylece dinden nemalananların düzenine çomak sokmuş.

Bence de ihraç edilmeli, ihraç edilmesi de yetmez tabii idam edilmeli(!) Türkiye’nin Hallacı Mansur’u Nesimi gibi derisi yüzülmeli, en ileri demokrasinin aslında demokrasi açısından en geri noktada olduğunu bütün dünya görmeli. Demokraside hak, hukuk, adalette de inanca saygıda da bir adım bile ileri gidemediğimizi, dost düşman herkes görmeli, ihraç yetmez bunun için.

Cemil Kılıç 3 bin beş yüz lira maaşla geçinen bir din adamı. Program başına 60 bin lira alan şarlatanlar gibi nabza göre şerbet vermiyor, onun için ihraç edilmeli bence de. Cemil Kılıç yaygın olarak bademleme yapılan, çocuk tecavüzleri sıradanlaşan cemaat ve tarikatların peşinden gitmiyor, onun için ihraç edilmeli bence de. Cemil Kılıç, sorospu çocuklarının(!) pompaladığı bir ülke yerine, tam bağımsız bir Türkiye hayal ettiği için ihraç edilmeli bence de.

Cemil Kılıç ihraç edilmeli, edilecektir de. Ama unutmasın ki bu ceberrut iktidar Cemil Kılıç gibi düşünenler var oldukça, Deli Kadir’lerin, sümüklü hoca efendilerin, din bezirganlığı yapan tv şovmenlerinin iplikleri pazara çıkacak demektir. Bu da kimsenin işine gelmez. Bu nedenle ihraç edilmeli tabii.

Sen sen, bu yazıyı okuyan sen, bir şey yapmayacak mısın? Bu ceberrut iktidarın farklı sesleri kendisi gibi düşünmeyenleri açlığa mahkum etmesine, sürgün etmesine bir söz bile söylemeyecek misin?

Cemil Kılıç yalnız değildir demeyecek misin mesela? Ceberrutlar ne yaptığını biliyor ve ağa babalarının istediğini yapıyor. Sen ne yapıyorsun? Sıranın sana gelmesini mi bekliyorsun yoksa çoğunluğun, güçlünün yanında sessiz kalarak bu zulme destek mi oluyorsun?

Haydi karar ver ve haykır gerçeği!

Ve sahip çık Cemil Kılıç’a!

Cemil Kılıç’ın şahsında tüm mazlumlara sahip çık!

Her türlü demokratik eylem ve mücadelede yanında yer alacağımızı haykırıyor, seninleyiz Cemil Kılıç diyorum.

Cemil Kılıç Röportajımızı okumak için buraya tıklayın.
office 2013 satın al

Yanıtla

Your email address will not be published.