Bu Çatı Hepimizin

Okuma Süresi: 1 dk.

Türkiye’de varlığı sona erdirilen öğretmen okulları ve öğretmen liselerinin mezunları 2021 yılının mayıs ayından beri bir araya gelme çalışmaları meyvesini verdi.

Tek sloganları vardı. ”Cumhuriyete borcumuz var”

Bu borcu ödemek için “soyadı farklı kardeşler “ olarak el ele, gönül birliği içinde çalışmaları sürdürdüler.

Bir çatı altında buluştular. Birleştiler.

52 okulun mezunları aynı çatı altında buluştu. Emeklerini, fikirlerini birleştirdiler.

-Reklam-

İlk proje Ankara- Yenimahalle’de Başöğretmen Atatürk anı parkı hayata geçirildi. 16 Mart Çarşamba günü saat 16 ‘da Başöğretmen Atatürk Anı Parkı açılış töreni yapılacaktır.

Sonra da ikinci proje Ankara- Akyurt ilçesi ŞEYHLER köyünde 20 bin fidanlık Atatürk Anı Ormanı oluşturmak için herkes fidan bağışı için birbiriyle yarışır şekilde çalışmalara katıldı.

Sonuç olarak 15 Mart günü saat 14.30 ‘da tüm katılanlarla orman oluşturmak için fidanları dikme töreni yapılacaktır. Atatürk Anı Ormanı’nda benim de bir fidanım olsun diyen herkes törenlere katılabilir. Kendi elleriyle fidanını dikebilir.Bunun için 01 Marta kadar ücretini yatırmak ve katılım için ulaşım kaydını yaptırması gerekmektedir.Ayrıntılı bilgiler Dernek başkanlığından alınabilir.

Derneğimizin çatısı belli.

Öğretmen Okulları – Liseleri ve Eğitimciler Birleşme, Dayanışma Derneği

Evet, cumhuriyete borcumuz var diyerek çıktığımız yolda hepimiz biliyoruz ki cumhuriyetin de bizlere ihtiyacı vardır. Şimdi güçlü, nitelikli, birikimli ve yapacaklarımız bitmedi diye düşünen arkadaşlar ile derneğimizi kuruluş amaçlarına uygun olarak gelecek nesillere taşımak zamanı.

-Reklam-

Bu nedenle aynı düşünceleri içinde hissedenler derneğimizin çatısının altında birleşebilirler.

Cumhuriyet sevdalısı, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu arkadaşlar bu davet size…

Yanıtla

Your email address will not be published.