AKP’lilerin Kurtardığı Köprü İntiharcıları

Okuma Süresi: 2 dk.

Bugün haber sitelerinin birinci haberi AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın köprüde intihar eden birini kurtarmasını konu ediyordu. Bu tablo tanıdık gelince başladım araştırmaya… Sonuçlar ilginç.

25 Aralık 2015 tarihinde V. Ç. isimli vatandaşı o dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan kurtarmış. AKP’lilerin kurtardığı köprü intiharcıları bitmedi. 8 Temmuz 2018’ de Binali YILDIRIM T. T. isimli vatandaşı kurtarıp daha sonra katılacağı nikâh törenine götürmüş. AKP’lilerin kurtardığı köprü intiharcıları bitmedi. 1 Mayıs 2019 tarihinde o zaman AKP’li olan şimdi Gelecek Partisi Genel Başkanı olan Ahmet Davutoğlu işitme engelli intiharcı D. Y. isimli vatandaşı kurtarıyor. Ve son olarak AKP’lilerin kurtardığı köprü intiharcıları listesine AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurtardığı M. D. ekleniyor.

Başka siyasilerin kurtardığı köprü intiharcısı var mı bilmiyorum. Araştırmalarımda göremedim ama varsa da bana eksiklik olarak yazın lütfen.

Haberi okuyunca insan düşünüyor. İntihar girişimlerinin zamanlaması manidar gibi geliyor. Nasıl denk geliyor. Bu intihar girişimcileri gerçekten intihar etmek gibi bir niyetleri yok amaçları adından söz edilsin istiyorlar. İyi güzel de Cumhurbaşkanı, Başbakan veya Bakanın ne zaman oradan geçeceğini nereden biliyorlar.

Yine düşününce akla geliyor. Belki de PR (Piar: Sektörel anlamda PR çalışmalarının amacı, itibarı korumak, desteklemek, artırmak, düşünce ve davranış biçimlerine etki edebilmektir.) çalışmasıdır. Senaryosu zayıf bir piarcı arkadaşın elinden mi çıkıyor bu organizasyonlar. Muhtemelen AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu piar çalışmasından haberi yoktur ama o zayıf senaryo yazarı piarcı yüzünden zarar görecek olan da yine AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır.

-Reklam-

Sonuç olarak;

“Eğer bu intiharcılar ses getirmek için doğru zamanı seçtiler ise doğru zamanı seçtikleri ve ses getirdikleri için onları tebrik ederim. Eğer PR çalışması değil ve gerçekten köprü intiharcılarını görüp müdahale ettiler ise bu siyasetçileri tebrik ederim.”

“Eğer bu bir PR çalışması ise çok tekrara düştünüz yeter deyip AKP’li yöneticilerin görevli Piarcı arkadaşı kovmaları gerekir. Eğer bu intiharcılar ses getirmek için doğru zamanı seçtiler ise güvenlik zafiyeti vardır demektir. Belki bilgi sızdırma vardır. Bana büyük bir problem olduğunu düşündürüyor. Tavsiyem AKP’li yöneticilerin güvenlik konusunu tekrar gözden geçirmeleri belki de ekibi tekrar gözden geçirmeleri gerektiğidir.”

Özlü Sözler;

  • İntihar etmek, korkaklıktır. (Napoleon Bonapart)
  • İntihar, yanlış bir öz eleştiri biçimidir. (Murat Menteş)
  • İntihar, kişinin kendine yönelik olan en büyük şiddet davranışıdır. (Oğuz Polat)
  • Kimi kez yaşamak için, intihar etmekten daha çok cesaret gerekiyor. (Albert Camus)

Sevgiyle kalın.

-Reklam-

Yanıtla

Your email address will not be published.