3310’dan Tüm Birimlere

Okuma Süresi: 2 dk.

24 Şubat 1952 yılında Sakarya’nın Hendek ilçesinde doğdu Şehit Ali Gaffar Okkan. İzmir’de komiser yardımcısı olarak başladığı meslek hayatı çeşitli illerde görev yaptıktan sonra 18 Kasım 1997 tarihinde Diyarbakır Emniyet Müdürü olarak devam etmiş ta ki şehit edilene kadar.

3310’dan tüm birimlere evet o meşhur anons. Diyarbakır’a atandıktan sonra tebdili kıyafet halkın arasında gezmiş gözlemler yapmış, polislerin görevlerini ciddiye almadığı, halka eziyet edip kötü davrandığını görmüş ve bu gözlemlerin sonucunda o meşhur anonsu yapmış.

“3310’dan tüm birimlere; Ben Ali Gaffar Okkan. Diyarbakır halkına eziyet edeni yakarım.”

Hizbullah ve PKK terör örgütleri ile etkin mücadele etmiş. Hizbullah’ın kurucusu İslamcı Kürt terörist Hüseyin Velioğlu’nun İstanbul’da yakalanması ve Hizbullah’ın çökertilmesinde çok etkin rol almış. İlk kez kadın kadın polisler halk arasında çalışmaya başlamış. Uyuşturucu ile etkin mücadele etmiş, gençleri spora yönlendirmek için Diyarbakırspor’un iç saha maçlarını tribünden izlemiş. Hatta Diyarbakırspor’un onursal başkanı olmuş.

Yazıyı hazırlarken eski bir gazete manşeti gördüm. Biz 1.lige terör kümeye. Bir polis Diyarbakır halkının gönlüne giriyor. Halkın polisi sevmesi sağlanıyor. Gençler terörden ve uyuşturucudan uzak durup spor yapmaya yöneliyor. Diyarbakır’da terör bitip gerçekten barış gelmişti. Ve ne oldu Hizbullah terör örgütü tarafından 24 Ocak 2001 yılında 5 arkadaşı ile birlikte şehit edildi. Gaffar Okkan’ın şehadetinden sonra Diyarbakır’da doğan birçok çocuğun adı Gaffar olarak konuldu. Diyarbakırspor taraftarları marş bile yazdı.

“24 Ocak gecesi öldürdüler hepimizi,
Yeni doğan bebelere verdiler ismini,
Caddelere, sokaklara, astılar resmini,
Gaffar Okkan ölmedi, kalbimizde yaşıyor.”

3310’dan tüm birimlere…

Diyarbakır’da bir anons ile başlayan barış yolculuğu Hizbullah terör örgütünün hain saldırısı ile son buldu. “3310’dan tüm birimlere” anonsu ile başlayan barış “3325 merkez, sayın 3310 şehit oldu teşkilatımızın başı sağ olsun” anonsu ile sonra erdi.

Artık günümüzde Ali Gaffar Okkan sayesinde Hizbullah terör örgütü ve PKK terör örgütü bitecekken Hizbullah terör örgütü tarafından şehit edildi.

Sürekli sonuçlara takılan sevgili dostlar biraz da sebeplere bakın terörü bitirecek olan Ali Gaffar OKKAN’ ı şehit eden Hizbullah terör örgütünün uzantısı HÜDA-PAR, AKP sayesinde vekil çıkaracak.

3310’dan tüm birimlere…

Ali Gaffar Okkan ve tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

Yanıtla

Your email address will not be published.